Разлика помеѓу преработките на „Тел Авив“

Одземен 1 бајт ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јули]], 2 → јули]] 2
с (→‎top: clean up, replaced: 2005 | → 2005|)
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јули]], 2 → јули]] 2)
 
| надморска височина =
| клима =
| население = 405&nbsp;000 (2012)<ref>{{Наведена мрежна страница | last = Проценка од Централното биро за статистика на Израел од 2006 | title = TABLE 3.- POPULATION(1) OF LOCALITIES NUMBERING ABOVE 1,000 RESIDENTS|publisher = Централно биро за статистика на Израел | date = [[1 јули]], 2005| url = http://www.cbs.gov.il/population/new_2008/table3.pdf | format = Excel}}</ref>
| година на попис1 = 2006
| мажи =