Разлика помеѓу преработките на „Олоф Мелберг“

с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: септември]], 1 → септември [[1
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (4))
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: септември]], 1 → септември [[1)
}}
 
'''Ерик Олоф Мелберг''' (роден на [[3 септември]], [[1977]] во [[Гулспанг]]), е [[Швеѓани|шведски]] поранешен [[фудбалер]], [[Одбрана (фудбал)|играч од одбраната]].<ref>[http://www.juventus.com/site/ita/TAS_schedagiocatoreprimasquadra_3C28C92A95F64C9EAE954B2981AEC4E2.asp Профил на ''Juventus.com'']. преземено на 09-03-2015</ref><ref>[http://www.svenskfotboll.se/t9.aspx?id=3&p=1413927 Профил на ''svenskfotboll.se'']. преземено на 09-03-2015</ref>
 
==Технички карактеристики==