Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Авганистан“

с
Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 2 → јануари [[2
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
с (Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 2 → јануари [[2)
| Design= Три вертикални ленти во црвена, црна и зелена боја со националниот грб во средина.
| Proportion= 2:3
| Adoption= [[4 јануари]], [[2004]]
| Type= Национално
}}
* [http://www.vexilla-mundi.com/afghanistan_flag.html Знаме на Авганистан]
* [http://www.afghandesk.com/gallery/afghan_flags.html Знамиња на Авганистан]
 
 
{{Азија по тема|Знаме на}}