Разлика помеѓу преработките на „Вирџинија“

Одземен 1 бајт ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јуни]], 1 → јуни [[1
с (→‎top: Форматна исправка на датуми, replaced: јуни]], 1 → јуни [[1)
| 2000 густина = 69,03
| влез-ред = 10
| влез-датум = [[25 јуни]], [[1788]]
| временска зона = [[Источна стандардна временска зона|Источна]]: [[UTC]]-5/[[Летно време|-4]]
| ВЗ1Каде =