Црква „Св. Илија“ - Велгошти: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (→‎top: Јазична исправка на врска, replaced: рква (објект) → рква (градба))
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Храмови посветени на Свети Илија во Македонија|Велгошти]]
[[Категорија:Велгошки манастир „Св. Илија“]]
[[Категорија:Дела на Дебарската школа]]