Разлика помеѓу преработките на „Нишапур“

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е град → ''' — град
с (Отповикани уредувањата на Simona Trajkoska (разговор), враќајќи на последната преработка на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е град → ''' — град)
 
'''Нишапур''' е град во [[Иран]]. Во градот има 205,972 жители.
 
 
== Надворешни врски ==