Разлика помеѓу преработките на „Лилехамер“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е град → ''' — град
(#WPWPMK #WPWP)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е град → ''' — град)
 
'''Лилехамер''' е [[град]] и [[општина]] во округот [[Оплан]], [[Норвешка]]. Зафаќа површина од 477 километри квадратни и население од 26.639 жители. Овој град во [[1994]] беше домаќин на [[Зимски олимписки игри 1994|Зимските олимписки игри]].
[[Податотека:Lillehammer City.jpg|мини|Лилехамер]]
{{гео-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Норвешка]]