Разлика помеѓу преработките на „Благој Ханџиски“

с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е макед → ) — макед
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е макед → ) — макед)
 
}}
 
'''Благоја Ханџиски''' ([[Владимирово]], {{роден во|Беровско}}, {{роден на|6|јуни|1948}}) е македонски политичар, [[Министер за надворешни работи на Македонија]] во периодот од [[29 мај]] [[1997]] до [[30 ноември]] [[1998]] година.
 
==Животопис==