Разлика помеѓу преработките на „Алексинац“

Одземени 3 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е град → — град
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е град → — град)
 
}}
 
'''Алексинац''' еАлексинац— град во [[Србија]], седиште на Општина Алексинац. Според пописот од 2011 година во градот живееле 16,420 жители, додека во општината 51,462.
 
== Име ==