Информатика: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
** J.6 Компјутерски засновано инженерство
** J.7 Компјутери и други системи (C.3)
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==