Разлика помеѓу преработките на „Атанас Албански“

с
→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: ==Биографија== → == Животопис ==)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
починал-место= {{починал во|Софија|}}, [[Бугарија]] |
}}
'''Атанас Јакимов Албански ''' бил македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, војвода и деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]] и [[Внатрешна македонска револуционерна организација (Автономистичка)|Внатрешна македонска револуционерна организација]].<ref name="ReferenceA">Енциклопедија ВМРО, Скопје, 2015, стр. 3</ref>
 
== Животопис ==