Разлика помеѓу преработките на „Борис I“

Додадени 4 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб страна → Официјално мрежно место
с
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб страна → Официјално мрежно место)
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Boris I of Bulgaria|Борис I}}
* [http://www.patriarchate.org/ ОфицијалнаОфицијално вебмрежно странаместо на Цариградската патриашија]
* [http://web.archive.org/20011031212054/bulch.tripod.com/boc/mainpage.htm Бугарска православна црква]
* [http://www.byzantium.ru/library/sokolov_istorii_bolgar.pdf Соколов, М. Из древней истории болгар. Санкт Петербург, 1879]