ФК Шефилд Јунајтед: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|nickname=''The Blades'' ''(Сечилата)''
|founded=[[22 март]] [[1889]]
|colors = {{colorbox|red}} {{colorbox|white}} {{colorbox|black}} [[Црвена боја|црвена]], [[Бела боја|бела]] и [[црнаЦрна Бојабоја|црна]]
|ground=[[Брамал Лејн]]
|capacity=32,125