ФК Шефилд Јунајтед: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|country={{flagsport|ENG}} [[Англија]]
|current=ФК Шефилд Јунајтед сезона 2019–2020
|image = [[Податотека:Sheffield United FC logo.png|200px]]
|fullname=Фудбалски клуб Шефилд Јунајтед
|nickname=''The Blades'' ''(Сечилата)''