ФК Шефилд Јунајтед: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox football club 2 |color1=#FFFFFF |color2=#EB0000 |clubname=Шефилд Јунајтед |country={{flagsport|ENG}} Англија |current...)
 
сНема опис на уредувањето
|country={{flagsport|ENG}} [[Англија]]
|current=ФК Шефилд Јунајтед сезона 2019–2020
|image = [[Податотека:Sheffield United FC logo.svgpng]]
|fullname=Фудбалски клуб Шефилд Јунајтед
|nickname=''The Blades'' ''(Сечилата)''