Разлика помеѓу преработките на „Алијанса за Албанците“

нема опис на уредувањето
с (→‎Резултати од парламентарни избори: Јазично подобрување, replaced: Лидер → Водач)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
| colorcode = purple
| foundation = [[20 ноември]] [[2016]]
| position = Центар-Десно
| ideology = заштита на правата на [[Албанците во Македонија]] <br> Конзерватизам <br> Про-Европеанизам
| international =
| european =
138

уредувања