Разлика помеѓу преработките на „Централен комитет на МРО“

с
Исправена врска, replaced: Димитар СтефановДимитар Стефанов (2)
(→‎Членови на Централниот комитет: Петров и Делчев се били задгранични представниЦи, а не членови на ЦК.)
с (Исправена врска, replaced: Димитар СтефановДимитар Стефанов (2))
| [[Глигор Стефанов Попев|Григор Попев]] || align="center" | [[1896]]-[[1901]]
|-
| [[Димитар Стефанов (бугарски општественик)|Димитар Стефанов]] || align="center" | [[1901]]-[[1902]]
|-
| [[Пере Тошев]] || align="center" | [[1905]]-[[1908]]
| [[Петар Поп Арсов]] || align="center" | [[1905]]-[[1906]]
|-
| [[Димитар Стефанов (бугарски општественик)|Димитар Стефанов]] || align="center" | [[1905]]-[[1906]]
|-
| [[Ѓорче Петров]] || align="center" | [[1905]]-[[1907]]
{{наводи}}
{{ВМРО-никулец}}
 
[[Категорија:Македонска револуционерна организација]]