Печ: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб-страница → Официјално мрежно место
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Религии: Правописна исправка, replaced: Протестантизам → Протестантство)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб-страница → Официјално мрежно место)
 
* [http://www.élet-mód.hu/dobogoko.php Pécsi kirándulás képekkel] – www.élet-mód.hu]
* [http://en.pecs.hu/ ОфицијалнаОфицијално веб-страницамрежно место]
* [http://www.pecs2010.hu Official website of Pecs2010 Европска престолнина на културата]
* [http://www.jpm.hu/index.php?nyelv=EN&PHPSESSID=1d300092f4da0b384b19b7dccd4dc37c Округ Барања]