Разлика помеѓу преработките на „Јас-Наѓкун-Солнок“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб-страница → Официјално мрежно место
с
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјална веб-страница → Официјално мрежно место)
== Надворешни врски ==
{{рв|Jasz-Nagykun-Szolnok County}}
* [http://www.jnszm.hu ОфицијалнаОфицијално веб-страницамрежно место]
* [http://booking.budapest-hotel-guide.hu/szallas/reszletes-kereso.hu.html Туристички водич]
* [http://www.nepszamlalas.hu/hun/egyeb/hnk2007/tablak/load1_2.html (Попис 2007)]