Разлика помеѓу преработките на „Федерална вселенска агенција (Русија)“

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: едход → етход
с (Јазична исправка, replaced: Retrieved on → Посетено на)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: едход → етход)
|== Наводи ==
{{наводи}}опис = логото на РФВА
|основана = 1992<br />''{{smaller|(предходнопретходно [[Советска вселенска програма]], 1922-1991)}}''
| штаб = [[Москва]]
|акроним = RKA