Давид Луис: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
| height = 1.89 м
| position = [[Одбрана (фудбал)|одбрана]]
| currentclub = {{Fb team ChelseaArsenal}}
| clubnumber = 3023
| youthyears1 = 1999–2001 | youthclubs1 = {{Fb team Sao Paulo}}
| youthyears2 = 2001–2005 | youthclubs2 = {{Fb team Vitoria}}
}}
 
'''Давид Луис Мореира Марино''' (роден {{роден на|22|април|1987}}), попознат само како '''Давид Луис''', е [[бразил]]ски [[фудбалер]], [[Одбрана (фудбал)|играч од одбраната]] на [[ФК ЧелсиАрсенал|ЧелсиАрсенал]] и на [[Фудбалска репрезентација на Бразил|бразилската репрезентација]].
 
== Титули ==
13.609

уредувања