14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 134 бајти ,  пред 1 година
дополнување
с (→‎top: Преименување на предлошка, replaced: Види исто така статија родени на → Поврзана статија родени на)
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1933]] 
|[[Мајкл Кејн]] — англиски [[глумец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1975]] 
|[[Стив Харпер]] — англиски [[фудбал]]ер и тренер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1978]]