Разлика помеѓу преработките на „ОУ „Наим Фрашери“ - Јагол Доленци“

с
Отповикани уредувањата на Kiril Simeonovski (разговор), враќајќи на последната преработка на Ehrlich91
Ознака: Отповикано
с (Отповикани уредувањата на Kiril Simeonovski (разговор), враќајќи на последната преработка на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
| актуелен директор =
| број на ученици = 131<ref name=":1" />
| настава на = македонскиалбански
| настава на2 = албански
| веб =
| е-пошта = naimbejfrasheri@gmail.com
== Настава ==
 
Во училиштето наставата се изведува на [[Македонски јазик|македонски]] и [[Албански јазик|албански наставен јазик]].<ref name=":1">{{Наведена мрежна страница|url=https://www.mkd.mk/makedonija/partii/vo-kichevo-nema-pari-za-nafta-i-struja-za-uchilishtata-ama-ima-za-plati-za|title=Во Кичево нема пари за нафта и струја за училиштата, ама има за плати за превработеноста со наставници и хаусмајстори|work=МКД.мк|language=mk|accessdate=2021-01-04}}</ref><ref>[http://kercova.gov.mk/sovet1/25/3/Naim%20Frasheri/Godishna%20programa.pdf Годишна програма на ОУ „Наим Фрашери“ за учебната 2019/2020 година].</ref>
<!--== Учество на натпревари ==
 
== Освоени награди ==
== Познати личности кои учеле во ова училиште ==
== Познати личности кои предавале во ова училиште ==-->
== Наводи ==
{{наводи}}