Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Одземени 59 бајти ,  пред 3 месеци
с
отстранета Категорија:Електрична струја користејќи го HotCat
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница)
с (отстранета Категорија:Електрична струја користејќи го HotCat)
 
{{DEFAULTSORT:Струјно коло}}
[[Категорија:Електрична струја]]
[[Категорија:Струјни кола| ]]
[[Категорија:Електроинженерство]]