Разлика помеѓу преработките на „Прстен“

Одземени 65 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
{{другизначења|Прстен (појаснување)}}
:''За други значења на зборот '''Прстен''', видете: [[Прстен (разјаснување)]]''
 
[[File:Ring Ruby.jpg|upright=1.35|thumb|Прстен]]
13

уредувања