Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Додадени 93 бајти ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
с
|наставка =
|роден-дата = {{роден на|1|јануари|1878}}
|роден-место = [[Чирпан]], [[БугаријаОдрински вилает]], [[Османлиска Империја]]
|починал-дата = {{починалdeath наdate and age|df=yes|1914|10|29|октомври1878|19141|1}}
|починал-место = {{починал во|Софија|}}, [[Царство Бугарија|Бугарија]]
}}