Црква Света Софија (Софија): Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Преименување на предлошка, replaced: Софиски религиски храмови → Верски објекти во Софија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{commons category| → {{рв|)
с (→‎Надворешни врски: Преименување на предлошка, replaced: Софиски религиски храмови → Верски објекти во Софија)
{{рв|Sveta Sofia Church|Hagia Sophia Church (Sofia)}}
 
{{Верски објекти во Софија}}
{{Софиски религиски храмови}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Софија}}