Разлика помеѓу преработките на „Сребрените снегови (роман)“

с
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
с
 
| датум на издавање = 1966
| страници = 180
| ISBN = ISBN 9989-30-456-6
| следна книга =
| претходна книга =