Силвија Стојановска: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: актер → глумец (3) using AWB)
Нема опис на уредувањето
| родители =
| роднини =
| деца =[[Ана Стојановска]]
[[Јана Стојановска]]
}}
'''Силвија Стојановска''' (родена во {{роден на|||1960}} во {{роден во|Скопје}}) — македонска театарска, филмска и телевизиска глумица. Таа е ќерка на познатиот глумец [[Ацо Јовановски]] и сопруга на [[Ненад Стојановски]].
Анонимен корисник