РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
leftarm2=FFFFFF|body2=FFFFFF|rightarm2=FFFFFF|shorts2=FFFFFF|socks2=FFFFFF|
}}
'''РКМРК Куманово''' - [[ракомет]]ен клуб од [[Куманово]], [[Македонија]]. Клубот моментално се натпреварува во [[Прва македонска ракометна лига|Првата лига]].
 
== Историја ==
5

уредувања