РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 79 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Инфокутија ракометен клуб|
clubname = '''РКМРК Куманово''' |
image =|
| full name = Машки Ракометен Клуб Куманово
| founded =
| ground = [[Спортска сала Куманово]]
| capacity = 4,150 5.000
| chairman = Дајанчо Кимевски
| manager = Наташа Младеновска
| league = [[Прва македонска ракометна лига|Прва лига - Група 2]]
| season = [[Прва македонска ракометна лига 2020/21|2020/21]]
5

уредувања