РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (→‎Историја: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| chairman =
| manager =
| league = [[Прва македонска ракометна лига|Прва лига - Група 12]]
| season = [[Прва македонска ракометна лига 20182020/1921|20182020/1921]]
| position = 8.3
| website =
| colour1 = blue|
Анонимен корисник