Тасос: Разлика помеѓу преработките

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
[проверена преработка][проверена преработка]
с (ставена Категорија:Тракиско Море користејќи го HotCat)
Според пописот од 2001 г., Општина Тасос има 13 765 постојани жители. Ова се општинските оддели и населените места во општината:
 
:* Општински оддел БоровецТасос (3140 жители)
::* град [[БоровецТасос (град)|БоровецТасос]] (Λιμένας Θάσου, Лименас Тасу) (3130 жители)
::* село [[Глифада]] (Γλυφάδα) (7 жители)
::* село [[Макријамос]] (Μακρυάμμος) (3 жители)