Дрина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 66 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Река
| river_name = Дрина<br>Drina
| image_name = DrinaБањска Riverстена - Тешке_боје.jpg
| caption = Реката Дрина близуго образува [[МалиПеруќачко ЗворникЕзеро|Перуќачкото Езеро]], [[Србија]]во БиХ
| origin = [[Босна и Херцеговина]], помеѓу падините на планините Маглиќ и Пивска планина
| mouth = [[Сава]], на Српско-Босанската граница помеѓу Црна Бара и Босанска Рача