Дрина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 136 бајти ,  пред 2 години
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
==Дрина како тема во уметноста==
* „[[Марш на Дрина]]“ — традиционален српски марш од Првата светска војна
* „Слап на Дрина“ (''Слап на Дрини'') - песна на српскиот писател [[Иво Андриќ]] од 1924 година.<ref>Иво Андрић, ''Ex Ponto - Немири - Лирика''. Београд: Просвета, 1977, стр. 216.</ref>
 
== Наводи ==