Фински јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (2))
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Infobox language
|name=Фински јазик
|nativename=''Suomensuomen kieli''
|pronunciation=ˈsuo̯mi
|states=[[Финска]], [[Русија]], [[Естонија]], [[Шведска]], [[Норвешка]]
120

уредувања