Разлика помеѓу преработките на „Абдикација“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с
* [[1724]] - [[Филип V Шпански]]
* [[1759]] - [[Карло VII Неаполски]]
* [[1806]] - [[ФрањоФранц II]], (цар на [[Светото Римско Царство]])
* [[1808]] - [[Карло IV Шпански]]
* [[1814]] - [[Наполеон Бонапарт]]