Разлика помеѓу преработките на „Телевизија“

Додадени 70 бајти ,  пред 12 години
с
с (Бот Додава: sw:Televisheni)
[[ko:텔레비전]]
[[ku:Televîzyon]]
[[ky:Телекөрсөтүү]]
[[la:Televisio]]
[[lb:Televisioun]]
[[uk:Телебачення]]
[[ur:بعید نُما]]
[[uz:Televideniye]]
[[vec:Tełevixion]]
[[vi:Tivi]]
[[wa:Televuzion]]
[[wuu:电视机]]
[[yi:טעלעוויזיע]]
[[zh:电视]]
58.155

уредувања