Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
== Културни и природни знаменитости ==
 
[[Податотека:Црква „Св. Богородица“ - Крушица 04.jpg|мини|300п|десно|Главната селска црква „Св. Атанасиј“Богородица“]]
 
;Цркви<ref name="верски објекти">{{наведена книга|last=Јелена Павловска, Наташа Ниќифоровиќ и Огнен Коцевски|title=Карта на верски објекти во Македонија|editor=Валентина Божиновска|publisher=Комисија за односи во верските заедници и религиозните групи|location=Менора - Скопје|date=2011|isbn=978-608-65143-2-7|language=македонски}}</ref>
* Споменик во чест на [[Кочо Матевски]]
<!--== Редовни настани ==-->
 
== Личности ==