Разлика помеѓу преработките на „Тиквеник“

Додадени 55 бајти ,  пред 9 месеци
с
==Поврзани теми== *Тикварник
с (Правописна исправка, replaced: два пати → двапати)
с (==Поврзани теми== *Тикварник)
 
Постапката се повторува за сите кори. Корите се редат во тепсија и врз ролатите се ставаат 4-5 лажици од преливот. Се пече во загреана рерна на температура од 200 степени околу 25-30 минути. По печењето се оставаат малку да оладат, се сечат на помали парчиња и се наросуваат со шеќер во прав.
 
==Поврзани теми==
*[[Тикварник]]
 
==Наводи==
190

уредувања