9 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(дополнување)
Нема опис на уредувањето
 
|valign="top" align="right"|[[2011]] 
|[[Јосип Каталински]] — босански и југословенски фудбалер (р. 1948).
|-
|[[2016]]
|[[Дарко Марковиќ]] — македонски карикатурист.
|-
|}
<noinclude>
Анонимен корисник