3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство (2))
Нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Скот Вејланд]] — американски рок-пејач, член на групата „[[Стоун темпл пајлотс]] (''Stone Temple Pilots'')“.
|-
|[[2020]]
|[[Благоја Стефановски]] — поранешен министер за култура.
|}
<noinclude>
Анонимен корисник