Инџарли: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Исправен назив на предлошка, replaced: ПозКарта → ПолКарта
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: 19 векXIX век)
с (→‎top: Исправен назив на предлошка, replaced: ПозКарта → ПолКарта)
|city_seal =
|nickname =
|image_map = {{ПозКартаПолКарта
| Егејска Македонија Драма
| ширина =