Те посакувам (филм): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште using AWB)
Нема опис на уредувањето
| screenplay =
| story =
| starring = [[Марио Касас]]<br />[[Марија ВелвардеВалверде]]<br />[[Клара Лаго]]<br />[[Марина Салас]]<br />[[Алваро Сервентас]]<br />[[Диего Мартин]]<br />[[Антонио Велазгуез]]<br />[[Нереа Камачо]]<br />[[Карме Елиас]]<br />[[Кристина Плазас]]<br />[[Џорди Бош]]<br />[[Луси Фернандез]]<br /> [[Џоан Кросас]] |
| music =
| editing =
}}
 
'''Те посакувам''' (esp.шпански: Tengo ganas de ti) е второто продолжение на филмот [[Три метри над небото (филм, 2010)|Три метри над небото]] кој достигна огромна популарност во светски рамки, а посебно од страна на тинејџерите.
 
Снимањето на филмот започнува на [[28 октомври (филм)|28 октомври]] [[2011 (филм)|2011]], а својата премиера ја доживаува во [[Мадрид (филм)|Мадрид]] на [[22 јуни (филм)|22 јуни]] [[2012 (филм)|2012]] [[година (филм)|година]]. Филмот е сниман на различни локации во [[Барселона (филм)|Барселона]] и [[Герона (филм)|Герона]], под режисерска палка на [[Фернандо Гонзалес Молина (филм)|Фернандо Гонзалес Молина]]. Филмот е од продукцијата „Zeta Cinema“, „Antena 3 Films“, „Cangrejo Films y Globomedia Cine“ во соработка со „Antena 3“, „La Sexta y Canal Plus“.
 
== Кратка содржина ==
 
Аче, се враќа во [[Барселона (филм)|Барселона]], откако помина 2 години во [[Лондон (филм)|Лондон]], обидувајќи се да го заборави раскидот со Баби. Во неговиот [[живот (филм)|живот]] се вплеткува авантурата со Гин, но подоцна ќе се најде во безизлезна ситуација, бидејќи ќе разбере дека неговата љубов со Баби сè уште не е заборавена.
 
== Улоги ==
 
*[[Марио Касас]]: Уго, Аче
*[[Марија ВелвардеВалверде]]: Баби
*[[Клара Лаго]]: Гинбера, Гин
*[[Марина Салас]]: Катина
Анонимен корисник