Разлика помеѓу преработките на „Собрание на Македонија“

с
ситна поправка
с (Игор Дурловски поднесе оставка, бројот на Вмро-дпмне е до 37 и независен до 1)
с (ситна поправка)
| structure1_res = 260px
| structure1_alt =
| political_groups1 = * {{Color box|#bf1e24|border=darkgray}} Можеме (4642)
** {{Color box|#bf1e24|border=darkgray}} [[Социјалдемократски Сојуз на Македонија|СДСМ]] (31)
** {{Color box|#FF9A9A|border=darkgray}} [[Движење Беса|БЕСА]] (4)
** {{Color box|#004F94|border=darkgray}} [[Нова социјалдемократска партија|НСДП]] (2)
** {{Color box|yellow|border=darkgray}} [[Либерално демократска партија|ЛДП]] (2)
** {{Color box|#850097|border=darkgray}} [[Алијанса за Албанците |AA]] (8)
** {{Color box|#f07f19|border=darkgray}} [[Alternativa (political party)|A]] (4)
** {{Color box|#FF9A9A|border=darkgray}} [[Движење Беса|БЕСА]] (4)
* {{Color box|#6F0000|border=darkgray}} [[Левица (политичка партија)|Левица]] (2)
* {{Color box|#000000|border=darkgray}} [[Демократска партија на Албанците |ДПА]] (1)
138

уредувања