Разлика помеѓу преработките на „Јован Јованов“

Додадени 73 бајти ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
|Трета награда на [[Сунчане скале]]
|Награда од публиката
|''EdinstvenaЕдинствена'' <small>(текстописец & продуцент)</small>
|<ref name="auto3">{{Наведена мрежна страница|url=http://suncaneskale2012.blogspot.com/|title=Sunčane Skale 2012}}</ref>
|-
|Трета награда на [[Охрид Фест]]
|Breakthrough Artist
|''NajdiНајди malkuмалку vremeвреме'' <small>(текстописец & продуцент)</small>
|
|-
|Прва награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''TiТи Meме Sakasсакаш Znamзнам'' <small>(текстописец & продуцент)</small>
|
|-
|MARS Macedonia
|Радио хит на годината
|''MeМе ostaviостави samсам daда ziveamживеам - ''[[Next Time]] <small>(текстописец & продуцент)</small>
|<ref name="auto1">{{Наведена мрежна страница|url=https://daily.mk/names/radiski-hitovi?skip=400|title=Бојана и Билбилов во "Милениум"|work=Daily.MK - Вести}}</ref>
|-
|Победник на изборот за [[Македонија на Евровизија 2009|Евровизија 2009]]
|Најдобра песна
|''[[Нешто што ќе остане|Nešto što kje ostane]] -'' [[Next Time]] <small>(текстописец & продуцент)</small>
|
|-
|Прва награда на [[Скопје Фест]]
|Награда од публиката
|''KeЌе teте cekamчекам jasјас -'' [[Ламбе Алабаковски|Lambe Alabakoski]] <small>(текстописец & продуцент)</small>
|
|-
|MARS Macedonia
|Радио хит на годината
|''RegetonРегетон -''Tyzee [[Тајзи]] <small>(текстописец & продуцент)</small>
|
|-
Анонимен корисник