Разлика помеѓу преработките на „Февруарско востание“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (3)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Подржа → Поддржа (2))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (3))
* Воспоставување на [[Република Горна Ерменија]]
| status =
| combatant1 = {{знамеикона imageЗнаменце|Armenian Revolutionary Federation logo 1915.png}} [[Ерменска револуционерна федерација]]<br />''Поддржан од:''
*[[преживеани Ерменци од геноцидот|Ерменски востаници]] од [[Западна Ерменија]]
| combatant2 = {{знамеикона|Soviet Union}} [[Револуционерен Комитет (Советски Сојуз)|Револуционерен Комитет]] на Ерменија<br />''Поддржан од:''
*{{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Russian SFSR (1918-1937).svg}} [[Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република|Советска Русија]]
*{{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Azerbaijan SSR (1920-1921).svg}} [[Азербејџанска Советска Социјалистичка Република|Советски Азербејџан]]
| commander1 = [[Симон Заваријан]]
| commander2 = [[Анатолиј Гекер]]