Разлика помеѓу преработките на „Остенде“

Одземени 30 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (3)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место (2))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (3))
 
| subdivision_name = {{flagu|Белгија}}
| subdivision_type1 = [[Области во Белгија|Област]]
| subdivision_name1 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Flanders.svg}} [[Фламанска Област|Фламанска]]
| subdivision_type2 = [[Заедници во Белгија|Заедница]]
| subdivision_name2 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Flanders.svg}} [[Фламанска Заедница|Фламанска]]
| subdivision_type3 = [[Покраини во Белгија|Покраина]]
| subdivision_name3 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of West Flanders.svg}} [[Западна Фландрија]]
| subdivision_type4 = [[Окрузи во Белгија|Округ]]
| subdivision_name4 = Остенде