Разлика помеѓу преработките на „Динан (Белгија)“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (3)
с (→‎Стариот режим и Прва светска војна: Јазична исправка, replaced: егзекутиран → погубен)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (3))
 
| subdivision_name = {{flagu|Белгија}}
| subdivision_type1 = [[Региони во Белгија|Регион]]
| subdivision_name1 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Wallonia.svg}} [[Валонија]]
| subdivision_type2 = [[Заедници во Белгија|Заедница]]
| subdivision_name2 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Wallonia.svg}} [[Француска заедница во Белгија|Француска заедница]]
| subdivision_type3 = [[Покраини во Белгија|Покраина]]
| subdivision_name3 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag province namur.svg}} [[Намир (покраина)|Намир]]
| subdivision_type4 = [[Окрузи во Белгија|Округ]]
| subdivision_name4 = Динан