Разлика помеѓу преработките на „Јуденбург“

Одземени 10 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
| subdivision_name = {{АВТ}}
| subdivision_type1 = [[Сојузни покраини во Австрија|Покраина]]
| subdivision_name1 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Styria.svg}} [[Штаерска]]
| subdivision_type2 = [[Окрузи во Австрија|Округ]]
| subdivision_name2 = Муртал